Author Archives: Katerina Tanellari News

Video

Standarti i gjuhes Shqipe ne perballje me dialektet

Permeti i traditave apo i “zhgarravinave”

Me siguri printerit do i kete mbaruar boja, perpjekje e ngelur ne tentative. Credits: Katerina Tanellari Location: Permet, Albania. Kendi i lajmerimeve te qytetit

Me siguri printerit do i kete mbaruar boja, perpjekje e ngelur ne tentative.
Credits: Katerina Tanellari
Location: Permet, Albania. Kendi i lajmerimeve te qytetit

Reflektimi i katër mujorit të parë të qeverisë Rama,reforma dhe standarte te reja

f1_meta_rama1375257302

Vullneti popullor i shprehur përmes zgjedhjeve të lira i dha më 23 qershor  Aleancës për Shqipërinë Evropiane  të drejtën dhe detyrën për  të qeverisur punët e vëndit. Qeveria Rama-Meta ka krijuar pritshmëri  të mira qeverisëse gjatë muajve të fushatës elektorale. Continue reading